Kontakt

Důležitá průmyslová odvětví a investoři

Automobilový průmysl

ČR má na svém území jednu z největších koncentrací automobilového průmyslu a odvětví s tím souvisejících na světě. Více než jiné evropské země se zaměřuje na výzkum a vývojové projekty.

Nejlepší podmínky rozvoje

  • Vynikající strojírenská tradice
  • Technické vzdělání na vysoké, České vysoké účetní technické v Praze - jedna z největších technických univerzit
  • Další vzdělávání kvalifikovaných pracovníků

Význační investoři

Toyota Peugeot Citroen automobile

Toyota Motor corporation (Japonsko) a PSA Peugeot Citroen (Francie) postavili novou automobilovou továrnu v Kolíně investujíce více než 1.5 miliardy Eur a vytvoříce víc než 2000 nových pracovních míst.

Škoda Auto

Škoda Auto, jedna z největších automobilových společností ve střední a východní Evropě a vedoucí na českém trhu, ve spolupráci s VW investovala 56 milionů dolarů a vytvořila víc jak 700 nových pracovních pozic.

Hyundai Motor

Hyundai Motor (Severní Korea) - Nošovice (Frýdek-Místek) v roce 2009, odhadovaná investice se pohybuje kolem i 1 miliardy Eur (28 miliard korun), společnost chce nabídnout víc než 3000 nových pracovních míst a chtěla by vyprodukovat 300 000 aut ročně.

Ocelářství

Jednou z největších společností v ocelářství je Mittal Steel Ostrava, a.s. (dříve známá pod názvem ISPAT Nová Huť, a.s.). Tato společnost patří k nejvýznamnějším vývozcům v ČR, vyvážející 59% svých produktů do 88 zemí celého světa. Většina produktů slouží stavebnímu a automobilovému průmyslu. Význačným exportním artiklem jsou silniční svodidla, jejichž je Mittal Steel Ostrava jediným výrobcem a hlavním dodavatelem pro český a slovenský trh.

Elektronický průmysl

Druhé největší průmyslové odvětví v ČR. Produkce elektronických komponentů, spotřebitelských výrobků.

Chemický a farmaceutický sektor

Významný representant v chemickém průmyslu je skupina společností Unipetrol v oblastech petrochemických, zemědělské chemie, surové nafty.

Produkce chemických látek, pesticidů, léků a jiných produktů, čištění a kosmetických produktů.

Velký výběr umělohmotných produktů pro všechny oblasti průmyslu - výroba automobilů, stavebního průmyslu, zemědělství, potravinářského průmyslu.

Průmysl hi-tech strojírenství

Produkce strojírenského vybavení, produkce řezacích strojů a strojů opracovávajících kov a železo. V roce 2002 vývoz do více jak 85 zemí.

Textilní průmysl

Produkce textilních výrobků, vedle oděvů i produkce pletených a háčkovaných výrobků.